وضعیت بحرانی لطیف حسنی در 44مین روز اعتصاب غذا

وضعیت جسمی دکتر لطیف حسنی، دبیرکل تشکیلات یئنی گاموح در ۴۴ومین روز اعتصاب غذا بحرانی گزارش شده است. به گفته خانواده این زندانی سیاسی آذربایجان،لطیف حسنی روز یک شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه در اعتراض به نقض حقوق زندانیان سیاسی عدم رعایت اصل تفکیک جرایم در زندان‌ها و احقاق حقوق قانونی زندانیان سیاسی از جمله حق انتقال به شهر محل سکونت و استفاده از مرخصی و هم‌چنین اعتراض به آزار و اذیت خانواده‌های زندانیان سیاسی در زندان مرکزی تبریز دست به اعتصاب غذا زد.

وی پس از ۳۷ روز اعتصاب غذا به قرنطینه زندان اوین منتقل شد ولی حاضر نشد تا زمانی که به بند زندانیان سیاسی منتقل و اصل تفکیک جرایم در موردش اجرا شود دست از اعتصاب غذای خود بکشد.

اعظم پیری همسر این زندانی سیاسی طی نامه‌ی سرگشاده ای می‌نویسد:

وضعیت جسمی همسرم لطیف حسنی به قدری وخیم و بحرانی است که دادستان دستور داده با تدابیر امنیتی ایشان را منتقل کنند و تاکید شدید کرده که هیچ کس حق نزدیک شدن به ایشان و مشاهده اورا ندارد و مبادا کسی از او عکسی بگیرد.

در مدت ۴۳ روز گذشته ایشان فقط آب، چای، نمک و قند استفاده می‌کرده که از وقتی وارد قرنطینه زندان «اوین» شده (طی ۵ روز گذشته) روزی فقط ۳ لیوان چای و ۳ حبه قند به ایشان می‌دهند و از امروز و با شروع ماه رمضان آنرا هم قطع کرده‌اند.

در مراجعه به زندان اوین متوجه شدم اسم ایشان در هیچ سیستمی ثبت نشده است، در صورتیکه همسرم از داخل زندان اوین به من زنگ زده بودند.

با توجه به پیگیری‌های من از اداره کل زندانهای تهران اسم ایشان به عنوان شخصی که به زندان رجایی شهر انتقال داده شده است وجود دارد. اما مسئولین زندان رجایی شهر اعلان می‌کنند همچین شخصی به اینجا انتقال داده نشده است! مانده‌ام چه کنم! درطی تماس تلفنی که همسرم با من داشت گفت که دیگر توان سر پا ایستادن ندارد و من نگران این هستم که هر لحظه قند خون ایشان پائین آمده و به حالت کما برود و این در حالی است که همسرم توسط اطلاعات زندان «اوین» نگهداری می‌شود ولی هیچگونه حق ملاقاتی به من نمی‌دهند. وهرگونه مسئله غیر منتظره‌ای که در ارتباط با سلامتی همسرم پیش بیاید مسئولین زندان اوین مسبب آن خواهند بود

 

دکتر لطیف حسنی، به همراه آیت مهر علی بیگلو بهبود قلیزاده، محمود فضلی و شهرام رادمهر همگی عضو کمیته مرکزی حزب یئنی گاموح  دی ماه سال 1391 در شهرهای مختلف آذربایجان بازداشت و هرکدام به 9 سال حبس تعزیری محکوم شدند. اتهام آنها از سوی دادگاه انقلاب تبریز تبلیغ علیه نظام و تشکیل گروه غیر قانونی عنوان شد

سایت http://yenigamoh.com ارگان رسمی تشکیلات "یئنی گاموح" (جنبش نو بیداری ملی آذربایجان جنوبی) می باشد. نشر مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.

جهت ارتباط سریع با ما، می توانید با آدرس زیر تماس بگیرید. info@yenigamoh.com